PREZZO NUOVO: CHF 80485.- / VANTAGGIO DI PREZZO: CHF 12085.-Esclusi: pacchetto consegna CHF 800.- IVA esclusa / prolungo di garanzia MSIplus
Mercedes-Benz Automobili SA, Vezia | Merbag
Via Kosciuszko 1
Vezia / TI
Tel: 091 201 40 01
| Body style | Van |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 8 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'360 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 237015695000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6.5 |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 80'485 |
| Price | CHF 68'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.