Esclusi: pacchetto consegna CHF 750.- IVA esclusa / prolungo di garanzia MSIplus
Mercedes-Benz Automobili SA, Vezia | Merbag
Via Kosciuszko 1
Vezia / TI
Tel: 091 201 40 01
| Body style | Minibus |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'815 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 237015712000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 69'950 |
| Price | CHF 63'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.