Aus 1.hand , Neu AB MFK , Service , 12 Monate Garantie
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'700 kg |
| Kerb weight | 1'350 kg |
| Trailer load braked | 800 kg |
| Type approval number | 1ta446 |
| Cubic capacity | 1'364 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 95'063 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 66 kW / 90 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.8 / 4.4 / 4.9 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 130 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 32'840 |
| Price | CHF 7'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.