| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'695 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Cubic capacity | 2'480 cc |
| Cylinders | 5 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km NSA Gebrauchtwagen Garantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 47'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 94'300 |
| Price | CHF 48'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.