Navigation - ACC Tempomat - Rückfahrkamera - Head-Up Display - Parklenkassistent - Sitzheizung - DAB+
SOCARS Autocenter AG
Gurzelenstrasse 2
Bellach / SO
Tel: 032 510 24 29
Tel: 076 596 17 63
| Body style | SUV |
| First registration date | 11.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'260 kg |
| Kerb weight | 1'734 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1VF713 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Aufpreis 490.-CHF |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 117'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2025 |
| Fuel consumption | 9 / 6.3 / 7.4 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 170 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 46'000 |
| Price | CHF 17'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.