CH-Fahrzeug, Garantie ab 1. Inv. 3 Jahre/100'000km, MB Servicepaket, Anhängekupplung, Head-up Display, Panoramadach, AMG Line Premium Plus, Fahrwerk mit adaptiver Verstelldämpfung, uvm.
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'195 kg |
| Kerb weight | 1'860 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 5012139 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 1'100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 175 kW / 238 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2025 |
| Energy efficiency | g |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 73'300 |
| Price | CHF 56'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.