Frisch ab MFK und Service, Bremsen Vorne + Bremsen hinten Neu. Sommer und Winterräder, Rückfahrkamera, Sitzheizung, externes DAB Gerät, Tempomat etc.
Garage & Pneuhaus B. Langenegger
Wangenstrasse 80
Herzogenbuchsee / BE
Tel: 031 516 78 80
Tel: 079 330 76 76
| Body style | Van |
| First registration date | 10.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'220 kg |
| Kerb weight | 1'582 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1VE691 |
| Cubic capacity | 1'390 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 82'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Fuel consumption | 8.5 / 5.6 / 6.6 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 154 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 31'700 |
| Price | CHF 14'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.