Gepflegter Suzuk Kleinwagen, mit nur 50000 Kilometer, Frisch ab MFK, Servicegepflegt, Klimaanlage, 8-fach bereift,
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 06.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'250 kg |
| Kerb weight | 930 kg |
| Trailer load braked | 200 kg |
| Type approval number | 1sd669 |
| Cubic capacity | 996 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 49'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 50 kW / 68 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 10.2025 |
| Fuel consumption | 5.5 / 3.8 / 4.4 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 103 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 17'600 |
| Price | CHF 4'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.