Ab MFK und Service, Sitzheizung, Lenkradheizung, Rückfahrkamera, BO Soundsystem, Adaptiver Tempomat
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'760 kg |
| Kerb weight | 1'388 kg |
| Trailer load braked | 1'100 kg |
| Type approval number | 1fm488 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 32'950 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 92 kW / 125 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.3 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 143 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 34'100 |
| Price | CHF 19'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.