TOP Angebot, lückenloses Porsche Serviceheft, 22 Zoll Räder
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'900 kg |
| Kerb weight | 2'310 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1PF620 |
| Cubic capacity | 4'806 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 177'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 419 kW / 570 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2025 |
| Fuel consumption | 15.9 / 8.9 / 11.5 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 267 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 208'000 |
| Price | CHF 36'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.