Im Auftrag zu verkaufen. Fahrzeug wird bei Ablieferung frisch vorgeführt
| Body style | convertible |
| First registration date | 08.1982 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'260 kg |
| Kerb weight | 1'060 kg |
| Type approval number | 063501 |
| Cubic capacity | 1'994 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 87'942 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 04.2023 |
| New price | CHF 24'490 |
| Price | CHF 23'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.