Véhicule vétéran
Garage Carrosserie de l'Ellipse
Rue Industrielle 139
Moutier / BE
Tel: 032 493 14 66
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.1981 |
| Vehicle condition | Classic(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'375 kg |
| Kerb weight | 930 kg |
| Type approval number | 026840 |
| Cubic capacity | 1'597 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | brown |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 148'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 58 kW / 79 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 06.2018 |
| Price | CHF 5'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.