Schöner MG TF im Kundenauftrag zu verkaufen. Fahrzeug ist sehr gepflegt. Bei Fragen können sie sich gerne melden.
| Body style | convertible |
| First registration date | 07.2002 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'390 kg |
| Kerb weight | 1'240 kg |
| Type approval number | 1MN318 |
| Chassis Number (VIN) | SARRDLBPN2D607051 |
| Cubic capacity | 1'796 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 135'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 118 kW / 160 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 06.2024 |
| Fuel consumption | 10.6 / 5.7 / 7.5 |
| CO2 emissions | 179 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 40'400 |
| Price | CHF 8'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.