4x4 , Automat , Navigation , DAB Radio , Rückfahrkamera
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'880 kg |
| Kerb weight | 1'469 kg |
| Trailer load braked | 1'150 kg |
| Type approval number | 1NA950 |
| Cubic capacity | 1'618 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 30000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 107'971 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 157 kW / 214 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.5 / 6.1 / 7.3 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 172 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 36'990 |
| Price | CHF 11'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.