***TOP Fahrzeug***Frisch ab MFK und Service***5-Plätzer***Automat***4x4***Nutzlast 915kg***
| Body style | Van |
| First registration date | 07.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'080 kg |
| Kerb weight | 2'250 kg |
| Type approval number | 1VJ829 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 241'999 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.2 / 6.1 / 9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 235 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 77'080 |
| Price | CHF 19'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.