Navigationssystem,Panorama-Glasschiebedach,Spurhalteassistent,DAB+,Apple Car Play/Android,Parkassistent,Rückfahrkamera,Totwinkel,Dunkelgetönte Scheiben,
CM Automobile AG Zweigniederlassung Kriens/Obernau
Rengglochstrasse 19
Kriens-Obernau / LU
Tel: 041 558 50 60
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'494 kg |
| Kerb weight | 2'138 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1jb354 |
| Cubic capacity | 2'184 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10'000 KM mit Garantiepass |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 97'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 143 kW / 194 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.7 / 6.4 / 7.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 204 g/km |
| New price | CHF 59'700 |
| Price | CHF 18'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.