NEUPREIS CHF 72821.- / PREISVORTEIL: CHF 21924.-
Mercedes-Benz Automobil AG, Zürich-Nord | Merbag
Hagenholzstrasse 111
Zürich / ZH
Tel: 044 546 80 96
| Body style | Minibus |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 4'150 kg |
| Kerb weight | 2'754 kg |
| Car-Nr. | 245756667000 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 15 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 306 km |
| Battery capacity | 81.0 kWh |
| New price | CHF 72'821 |
| Price | CHF 50'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.