Véhicule roule parfaitement bien, pas de rouille visible, crochet de remorque, quelques défauts visuels. Vendu dans l'état sans test de reprise approfondi. Wir sprechen deutsch - we speak english.
| Body style | Minibus |
| First registration date | 01.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 1'730 kg |
| Type approval number | 3NA452 |
| Chassis Number (VIN) | VWASHTF24A2113664 |
| Cubic capacity | 2'488 cc |
| Cylinders | 4 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 206'800 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 02.2022 |
| New price | CHF 42'218 |
| Price | CHF 6'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.