Véhicule Suisse, Suivi chez Mercedes, Options : Cuir/Alcantara, PDC + Camera, Hayon Eléct, Sièges Chauffants, Keyless, Pack Premium, Rétro Auto, Etc...
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'015 kg |
| Kerb weight | 1'505 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1MH662 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 91'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.4 / 6.7 / 8.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 196 g/km |
| Price | CHF 22'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.