Top-Ausstattung - 4-fach bereift - komplett Schutzfoliert - sehr gepflegt - aus erster Hand
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'560 kg |
| Kerb weight | 2'200 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1HC551 |
| Warranty | 60 Monate |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 45'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 239 kW / 325 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 10.2022 |
| Energy efficiency | b |
| Electric range | 481 km |
| Battery capacity | 77.4 kWh |
| New price | CHF 70'900 |
| Price | CHF 34'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.