Fahrzeug ist für Teile.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 05.2003 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'895 kg |
| Kerb weight | 1'510 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1SC636 |
| Cubic capacity | 1'994 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 183'100 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 92 kW / 125 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2022 |
| Fuel consumption | 12.9 / 6.9 / 9.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 227 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 29'930 |
| Price | CHF 600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.