SPARSAMER KOMBI AUTOMAT MIT TOP AUSSTATTUNG ZUM SCHNÄPPCHEN PREIS FRISCH AB SERVICE UND MFK
RRG SUISSE SA - Glattpark Occasionscenter
Thurgauerstrasse 103
Glattpark (Opfikon) / ZH
Tel: 0848 998 998
| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'131 kg |
| Kerb weight | 1'744 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Car-Nr. | 168342 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate Renew Electrique - Gold - 12 monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 75'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 118 kW / 160 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 46 km |
| Battery capacity | 9.8 kWh |
| Price | CHF 16'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.