Servicegepflegt mit Top Ausstattung
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2009 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'825 kg |
| Kerb weight | 2'150 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 237'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 173 kW / 235 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2022 |
| Fuel consumption | 10.4 / 7 / 8.2 |
| CO2 emissions | 217 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 84'300 |
| Price | CHF 8'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.