Véhicule CH Véritable collector, faible kilométrages , véhicule de première mains documents véhicule et carnet de service d'origine. Hardtop inclus, Pour toutes questions 079 219 47 70
| Body style | convertible |
| First registration date | 04.1992 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'190 kg |
| Kerb weight | 1'800 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1M2145 |
| Cubic capacity | 4'971 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 78'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 235 kW / 320 PS |
| Doors | 2 |
| Euro norm | euro-1 |
| New price | CHF 160'975 |
| Price | CHF 26'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.