frisch ab MFK ab Service
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'940 kg |
| Kerb weight | 1'412 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1vf446 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 173'999 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 81 kW / 110 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 4.6 / 3.7 / 4 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 104 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 33'200 |
| Price | CHF 8'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.