Doppelschiebetüre / 4X4 / Automat / gratis Service 10J. - 100'000 KM / AHK - Ab Service, mit MFK Garantie - Das Nutzfahrzeug-Occasion-Center in Winterthur. Mit Top gepflegten Fahrzeugen.
Wässerwiesen Garage Occasions-Center
Wässerwiesenstrasse 95
Winterthur-Wülflinge / ZH
Tel: 052 511 04 71
| Body style | Minibus |
| First registration date | 02.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'050 kg |
| Kerb weight | 2'423 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 3MQ749 |
| Car-Nr. | 7159-0 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 6 Monate oder 10000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 92'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 9.7 |
| CO2 emissions | 253 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 60'000 |
| Price | CHF 31'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.