* Frisch ab Service *
Auto Blitz AG
Korbackerweg 27
Hunzenschwil / AG
Tel: 056 546 56 19
Tel: 078 800 95 95
| Body style | Wagon |
| First registration date | 05.2012 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'420 kg |
| Kerb weight | 1'865 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1AC782 |
| Cubic capacity | 2'967 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 279'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 180 kW / 245 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 11.2022 |
| Fuel consumption | 7.2 / 5.2 / 5.9 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 156 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 82'850 |
| Price | CHF 8'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.