** CH Fahrzeug ** AB-MFK ** Service gepflegt ** Xenon ** Navi ** Rückfahrkamera ** Panoramadach ** ACC ** PDC ** 8-fach bereift **
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'245 kg |
| Kerb weight | 1'830 kg |
| Trailer load braked | 1'650 kg |
| Type approval number | 1hc469 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km Werksgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 36'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 169 kW / 230 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.6 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Battery capacity | 1.5 kWh |
| Price | CHF 29'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.