Schweizer Fahrzeug, TOP-Zustand, Rückfahrkamera, Sensoren, Tempomat, uvm.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'890 kg |
| Kerb weight | 1'500 kg |
| Trailer load braked | 1'100 kg |
| Type approval number | 1FM527 |
| Car-Nr. | 43164 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Ford Herstellergarantie mit optionaler Garantieverlängerung gegen Aufprei |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 26'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 92 kW / 125 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 06.2023 |
| Fuel consumption | 6.6 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 149 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 35'150 |
| Price | CHF 21'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.