M Sportpaket Pro, Innovationspaket, Travel Paket, Komfort Paket, Lenkradheizung, Anhängerkupplung, Panorama Glasdach, Autobahnassistent, Sonnenschutzverglasung, Driving Assistant Professional
| Body style | Wagon |
| First registration date | 12.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'670 kg |
| Kerb weight | 2'050 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 4'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 223 kW / 303 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 125'210 |
| Price | CHF 95'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.