**Oldtimer in sehr gutem Zustand**12 MONATE GARANTIE ODER 20'000 Km**
| Body style | Coupe |
| First registration date | 09.1988 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'920 kg |
| Kerb weight | 1'570 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1B5019 |
| Cubic capacity | 3'428 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 68'900 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 155 kW / 211 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 09.2024 |
| Euro norm | euro-1 |
| Price | CHF 69'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.