Unfall Seite, Auto ist normal fahrbar, Grosse Service ist gemacht, sauber und Gepflegte Auto
| Body style | Wagon |
| First registration date | 08.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'000 kg |
| Kerb weight | 1'466 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1vd650 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 199'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.7 / 4.2 / 4.8 |
| Energy efficiency | c |
| CO2 emissions | 125 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 37'050 |
| Price | CHF 3'333 |
Note: actual equipment may differ from that listed.