Véhicule très soignée ,cuir ,clim,deux clés,services suivis,frein neuf ,jantes 19 P, voir photos Garantie possible
| Body style | convertible |
| First registration date | 07.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'375 kg |
| Kerb weight | 1'950 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Type approval number | 1AC589 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 161'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 245 kW / 333 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 03.2024 |
| Fuel consumption | 13.8 / 7.3 / 9.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 224 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 96'750 |
| Price | CHF 11'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.