Gepflegter Clio aus 1. Hand Frisch ab MFK und Frisch ab Service
Autocenter Bülach-Süd AG (VW), Vorort-Garage AG (Renault, Dacia, Nissan)
Länggenstrasse 36
Bachenbülach / ZH
Tel: 044 851 80 00
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 03.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'588 kg |
| Kerb weight | 1'084 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Car-Nr. | 794D20114089 |
| Cubic capacity | 898 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 72'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 66 kW / 90 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.5 / 3.9 / 4.5 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 105 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 21'850 |
| Price | CHF 7'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.