Komfortzugang, Soft Close Automatik Türen, Rückfahrkamera, Aktive Sitzbelüftung vorn, Klimaautomatik mit 4-Zonenregelung, Adaptiver LED-Scheinwerfer, Parkassistent, Ambientes Innenlicht u.v.m
| Body style | Sedan |
| First registration date | 09.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'655 kg |
| Kerb weight | 2'075 kg |
| Trailer load braked | 2'300 kg |
| Type approval number | 1BJ330 |
| Car-Nr. | G496734 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 30000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 59'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 240 kW / 326 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 2.1 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 49 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Battery capacity | 9.2 kWh |
| Price | CHF 32'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.