Ab MFK Service **
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2001 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'060 kg |
| Kerb weight | 1'595 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1SA167 |
| Cubic capacity | 2'290 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 141'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 136 kW / 185 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 04.2025 |
| Fuel consumption | 13.5 / 6.9 / 10.4 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 248 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| Price | CHF 4'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.