Mercedes-Benz Automobiles SA, Succursale véhicules utilitaires Granges-Paccot | Merbag
Route du Lac 6
Granges-Paccot / FR
Tel: 026 302 96 06
| Body style | Minivan |
| First registration date | 12.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'815 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 003067475000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 6'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 8 / 6.6 / 7.1 |
| CO2 emissions | 187 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 111'954 |
| Price | CHF 101'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.