Porsche Gebrauchtwagen Zentrum Basel
Rheinstrasse 121
Frenkendorf / BL
Tel: 058 591 19 11
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'885 kg |
| Kerb weight | 2'325 kg |
| Car-Nr. | 12345 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 6'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 700 kW / 952 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | c |
| Battery capacity | 105.0 kWh |
| Price | CHF 189'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.