***TOP Fahrzeug***Frisch ab MFK 11.2025***22 Aversus Felgen***Panroamadach***534 PS***
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Kerb weight | 2'078 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Type approval number | 1TD848 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 34'498 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 393 kW / 534 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 11.2025 |
| Energy efficiency | b |
| Battery capacity | 75.0 kWh |
| New price | CHF 98'547 |
| Price | CHF 49'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.