Navigation.Klimatronic.Sitzheizung.Tempomat.Leder.8fach Alu.neu ab MFK.
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'925 kg |
| Kerb weight | 1'490 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 12 oder 24 Monate max 40000km Garantie nach Vereinbarung (optional). |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 129'875 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.1 |
| CO2 emissions | 165 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 38'700 |
| Price | CHF 11'980 |
Note: actual equipment may differ from that listed.