Kein Eintausch möglich bei diesem Fahrzeug.
Beutler Auto AG
Bäraugrundstrasse 3a
Bärau b. Langnau / BE
Tel: 034 408 36 67
Tel: 079 354 57 19
| Body style | Coupe |
| First registration date | 05.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'050 kg |
| Kerb weight | 1'689 kg |
| Type approval number | 1BM903 |
| Chassis Number (VIN) | WBA2J710X07D26313 |
| Car-Nr. | 7D26313 |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 88'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 250 kW / 340 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 11.2025 |
| Fuel consumption | 9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 219 g/km |
| New price | CHF 77'160 |
| Price | CHF 29'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.