Top Ausstattung Lenkrad Heizung, Sitzheizung, Teilledersitze, Rückfahrkamera, Frisch ab Mfk, Frisch ab Service inkl Zahnriemen, 1 Jahr Garantie, 8-Fach Bereift.
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'100 kg |
| Kerb weight | 1'529 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1fc580 |
| Cubic capacity | 1'368 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 95'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 125 kW / 170 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 8.5 / 5.7 / 6.7 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 157 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 14'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.