CH-Fahrzeug, TOP AUSSTATTUNG, Ab Service MFK, 8-Fach Bereift mit Felgen, 12 Monate Garantie, Kundenauftrag - für Besichtigungen bitte Termin vereinbaren *Leasing/Finanzierung Möglich*
| Body style | Sedan |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'340 kg |
| Kerb weight | 1'885 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1BJ918 |
| Car-Nr. | 007859 |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | white |
| Mileage | 141'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 340 kW / 462 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 12.7 / 6.8 / 8.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 204 g/km |
| Euro norm | euro-6c |
| New price | CHF 109'100 |
| Price | CHF 39'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.