Gepflegtes CH-Fahrzeug, frisch ab MFK Service, Automat, 4x4, Navigation PLUS, DAB+, Harman/Kardon-Soundsystem, Head-Up Display, Parksensoren, Rückfahrkamera, Leder mit Sitz- Lenkradheizung etc. etc., Autopark Hegnau AG, 044 946 36 36
| Body style | Van |
| First registration date | 07.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'180 kg |
| Kerb weight | 1'834 kg |
| Type approval number | 1BL845 |
| Car-Nr. | 5558.10 |
| Cubic capacity | 1'499 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 77'150 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 165 kW / 224 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 3.4 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 77 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Electric range | 51 km |
| Battery capacity | 7.6 kWh |
| New price | CHF 49'170 |
| Price | CHF 15'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.