Frisch ab MFK und Service, Sommer und Winterräder, Parksensoren hinten, Sitzheizung vorne.
Garage & Pneuhaus B. Langenegger
Wangenstrasse 80
Herzogenbuchsee / BE
Tel: 031 516 78 80
Tel: 079 330 76 76
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 02.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'290 kg |
| Kerb weight | 940 kg |
| Type approval number | 1SF681 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 102'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 55 kW / 75 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 5.5 / 4 / 4.5 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 105 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 19'250 |
| Price | CHF 7'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.