Super état, expertise du jour, leasing ou financement possible, disponible de suite
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 03.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'180 kg |
| Kerb weight | 895 kg |
| Type approval number | 1pa551 |
| Cubic capacity | 998 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 86'100 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 50 kW / 68 PS |
| Doors | 3 |
| Fuel consumption | 5.5 / 4.1 / 4.6 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 108 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 15'490 |
| Price | CHF 3'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.