CH Fhz. Competition, Sitzheizung, Sitzlüftung, Bose, Carbon, Alcantara, Rückfahrkamera, wir prüfen mehrere Angebote
| Body style | convertible |
| First registration date | 06.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'840 kg |
| Kerb weight | 1'664 kg |
| Type approval number | 1CA896 |
| Cubic capacity | 6'162 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 24 Monate oder 40000 km OPTIONAL |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 20'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 343 kW / 466 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 19.4 / 8.2 / 12.2 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 283 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 67'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.