Frisch ab MFK / Frisch ab Service / Zahnriemen ersetzt / Neue Winterreifen / Klima *Für Fragen Tel. 076 437 90 04 Danke *
| Body style | Wagon |
| First registration date | 06.2000 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'475 kg |
| Kerb weight | 1'100 kg |
| Trailer load braked | 900 kg |
| Type approval number | 1ma601 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 98'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 55 kW / 75 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Fuel consumption | 9.2 / 6.2 / 7.3 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 176 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| Price | CHF 4'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.