Frisch ab MFK Frisch ab Service 12 Monate Garantie Tempomat DAB+/BT-Audio Navi Rückfahrkamera/Parksensoren
| Body style | Wagon |
| First registration date | 09.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'505 kg |
| Kerb weight | 1'954 kg |
| Type approval number | 1VA935 |
| Car-Nr. | 10178 |
| Cubic capacity | 2'400 cc |
| Cylinders | 5 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 1 Jahr oder 20Tkm was zuerst erreicht auf Motor Getriebe auf Wunsch 500.- |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 99'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 158 kW / 215 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.8 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 48 g/km |
| Battery capacity | 12.0 kWh |
| New price | CHF 80'230 |
| Price | CHF 14'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.