Bertrand SAUVEGRAIN - Etoile automobile : Disponible sur Whatsapp 079 455 42 84
Etoile Automobile Succursale de Groupe Leuba SA
Les Tilles 5
Cortaillod / NE
Tel: 032 729 02 90
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'430 kg |
| Kerb weight | 2'065 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1HC489 |
| Car-Nr. | 113-1092748 |
| Warranty | 12 Monate oder 24000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 160 kW / 217 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | b |
| Electric range | 481 km |
| Battery capacity | 72.6 kWh |
| New price | CHF 55'200 |
| Price | CHF 21'490 |
Note: actual equipment may differ from that listed.